Ministar Stanković pozdravio napore rektorke Soldatović u postizanju dogovora i normalizaciji situacije na DUNP-u

© Foto: Emir Tutić / 020media.rs

Ministarstvo prosvete saopštilo je da je nastava na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru normalizovana nakon blokade objekata, zahvaljujući naporima nove rektorke prof. dr Tanje Soldatović i vođenju dijaloga sa svim zainteresovanim stranama.

Ministar prosvete S. Stanković je istakao da postignuti dogovor omogućava univerzitetu da ponovo funkcioniše u skladu sa zakonom i da se nastavni proces odvija u sedištu ustanove. „Autonomija univerziteta mora da postoji, univerziteti treba da rade, nastava da se odvija. Politizacija obrazovnog procesa i blokade ne smeju da naruše obrazovni tok i pravo svakog studenta na obrazovanje“, poručio je ministar.

Stanković je naglasio da je dijalog jasno razdvojio obrazovni proces od politike i da je za studente najbolje što će nastava biti organizovana direktno u prostorijama univerziteta, umesto dosadašnje onlajn forme.

Ministarstvo je dodalo da će se, nakon izlaska iz blokade, nastava i ispiti na svim visokim školama u Srbiji organizovati u skladu sa zakonom, čime se obezbeđuje kontinuitet obrazovanja i pravo studenata na kvalitetan nastavni proces.