Novopazarac Emir Murselović osvojio je prvi teniski turnir rekreativaca „Banja Open“, koji je održan u Novopazarskoj Banji.
U finalnom meču Murselović je prikazao sigurnu i dominantnu igru, savladavši Eldara Idrizovića rezultatom 2:0 u setovima (4:2, 4:1), čime je zasluženo stigao do titule pobjednika turnira.
“Bilo je dosta mečeva u kojima je rezultat bio neizvjestan do samog kraja ali uz Božiju volju i pomoć sam uspeo da u istim izađem kao pobjednik.Želio bih prije svega da čestitam svim takmičarima kao i organizatorima na povratku ovog turnira u naš grad nakon duže pauze od par godina. Turnir je bio očekivano neizvjestan i uzbudljiv, a atmosfera takmičarska i nadasve prijateljska. Vjerujem da je ovo tek početak povratka ovog sporta u naš grad i da će mu se vratiti mjesto koje mu pripada, naročito sada kada u svijetu imamo igrača kao sto je Hamad, a dolazi iz našeg grada” rekao je Murselović za 020media.rs
Treće mjesto podijelili su Fahir Džidić i Tarik Kurtanović, koji su također imali zapažen nastup tokom cijelog takmičenja.
Na turniru je učestvovalo ukupno 24 tenisera rekreativca, a organizaciju potpisuju Teniski klub „Slice“, uz Enesa Fekovića i Ahmeda Kačapora, koji su istakli zadovoljstvo velikim odzivom i atmosferom tokom takmičenja.
Organizatori su najavili da je „Banja Open“ tek početak jedne nove sportske priče, te da je planirano da se slični turniri održavaju svakog mjeseca, sa ciljem promocije ovog sporta u Novom Pazaru.
