Novopazarci u akciji “Zastani Srbijo” za žrtve tragedije u Novom Sadu

Građani Novog Pazara pridružili su se akciji “Zastani Srbijo”, organizovanoj u znak solidarnosti sa žrtvama rušenja nadstrešnice na železničkoj stanici u Novom Sadu.

Okupljanje je održano u petak, 29. novembra 2024. godine, u terminu prilagođenom džumi namazu, od 11:37 do 11:52, preko puta zgrade Gradske uprave.

Ovom simboličnom akcijom, koja je trajala tačno 15 minuta, učesnici su odali počast stradalima i poslali poruku da je odgovornost nadležnih institucija ključna u sprečavanju sličnih tragedija.

Inicijativu su podržali predstavnici lokalne zajednice, akademski krugovi i opozicione stranke, ukazujući na značaj solidarnosti i pozivanja države na odgovornost.

 

Autor / Foto: Emir Tutić