Počela trodnevna „Lokalna škola demokratije“ u Novom Pazaru

© Foto: Emir Tutić / 020media.rs

U Novom Pazaru danas je počela trodnevna „Lokalna škola demokratije“, program posvećen jačanju kapaciteta građanskih aktera, unapređenju demokratskih procesa i zaštiti prava građana u organizaciji Nacionalne koalicije za decentralizaciju.

Prvog dana učesnici će prisustvovati predavanjima i interaktivnim radionicama koje vodi pravnik Veljko Milić iz Novog Sada. Fokus današnjih sesija je na bezbjednom djelovanju u izazovnom društvenom okruženju, zaštiti prava građanskih aktivista, digitalnoj bezbjednosti, kao i načinima reagovanja na medijske pritiske i kampanje diskreditacije.

Organizatori navode da će učesnici kroz praktičan rad imati priliku da steknu konkretna znanja i veštine za bezbjedno i informisano javno djelovanje, uz razmjenu iskustava i međusobnu podršku.

Program „Lokalne škole demokratije“ biće nastavljen i naredna dva dana predavanjima o izbornim procesima, radu izbornih komisija, preporukama međunarodnih posmatrača i građanskom zagovaranju, uz učešće predstavnika CRTA, CEPRIS i Fakultet političkih nauka.