Vanredna situacija u Čačku: Voda i dalje nije za piće

Zbog velike havarije na regionalnom vodosistemu „Rzav“, u Čačku i više gradova zapadne Srbije prethodnih dana proglašena je vanredna situacija, a više od 200.000 građana ostalo je bez redovnog vodosnabdevanja.

Prema saopštenju gradskih vlasti, kvar se dogodio na magistralnom cevovodu u mestu Gorobilje kod Požege, nakon čega su usledile restrikcije i prekid isporuke vode. Direktor JP „Rzav“ Matija Bratuljević izjavio je da je cevovod „ozbiljno oštećen“ i da je ovo treći sličan incident u poslednjih dvadeset godina.

Iz JKP „Vodovod“ Čačak saopšteno je da je tehnička voda postepeno vraćena u sistem nakon završetka sanacije, ali da će građani i dalje koristiti cisterne sa pijaćom vodom dok Zavod za javno zdravlje ne potvrdi ispravnost vode za piće.

Građani Čačak su bez ispravne pijaće vode od ponedeljka, 25. maja.