Trener Fudbalskog kluba Novi Pazar Nenad Lalatović, napustiće ovaj klub na kraju sezone , a razlozi su finansijske prirode.
Na konferenciji za medije rečeno je da pregovori između uprave i trenera Plavih su bezuspješni, a nakon sastanka sa upravom Lalatović je saopštio igračima da će klub voditi još narednu utakmicu s Vojvodinom koja se odigrava u subotu, nakon čega će napustiti klub.
Generalni sekretar kluba Fikret Međedović, rekao je da klub nije mogao ispuniti zahtjeve Lalatovića za povećanje budžeta i da klub trenutno ne može imati milionski budžet.
“Nažalost nismo mogli da ispunimo finansijske zahtjeve gospodina Lalatovića za povećanje budžeta kako bi smo narednu sezonu jurili Evropu. Novi Pazar u ovom trenutku ne može da ima budžet ni 3 ni 2 miliona i mi moramo da nastavimo da poslujemo racionalno i domaćinski kao i do sada” rekao je Međedović.
On je naglasio da će Novi Pazar u narednom periodu ulagati u mlade talente i raditi na njihovoj afirmaciji s tim što će klub narednu sezonu započeti sa 18 igrača iz ove sezone.
